KIL ÇADIR ® ve kıl çadırı temininde en uygun fiyat en yüksek kalite garantisini Filiz Dokumacılık veriyor. ☎ 0533 344 7082
Hemen Arayın Kıl Çadır Sipariş

Yörük Çadırı | Yörük çadır | Yörük Çadırı Fiyatları | Yörük Çadırı Üretimi | Kıl Çadır

Yörük Çadırı | Yörük çadır | Yörük Çadırı Fiyatları | Yörük Çadırı Üretimi | Kıl Çadır

Yörük çadır dedikleri, aslında kıl çadırdır. Kıl çadıra bazı yerlerde, özellikle Yörüklerin yoğun olarak yaşadığı Akdeniz gibi bölgelerde yörük çadırı da denilmektedir. Aralarında bir fark yoktur. Yine de aşağıdaki yazımızda yörük çadırına değineceğiz.

YÖRÜK ÇADIRI NEDİR?

Yörük çadırı yukarıda da değindiğimiz gibi bildiğimiz kıl çadırıdır. Aralarında bir fark yoktur. Ancak bazı yerlerde kıl çadıra yörük çadırı denilmektedir. Gerçek yörük çadırı sadece keçi kılından yapılır. Türkler ve Anadolu'da yaşayan halklar, yörük çadırı ya da kıl çadırı, yüzyıllardır kullanmışlar ve gittikleri her yere götürmüşlerdir. Malzeme ellerinin altındadır, sahibi oldukları kıl keçileri. Onlardan elde ettikleri kılları, kıl çadır ya da diğer bir adıyla yörük çadır yapmak için kullanmışlardır.

YÖRÜK ÇADIRI İMALATÇILARI

Kıl çadırı ya da yörük çadır imalatı kolay bir iş değildir, ciddi ve kalifiye emek gerektirir. Yörük çadır imalatçıları bunu bildikleri için, nitelikli ve bu işi bilen personeli çalıştırırlar. Yörük çadırı imalatı için de serüven, diğer çadır çeşitlerinde olduğu gibi, tüylerin temin edilmesiyle başlar. Yörük çadırı imalatçılar, topladıkları bu keçi kıllarını öncelikle renklerine göre ayırır. Daha sonra ise aynı renk kılları biraraya getirerek, onları iplik haline getirir. Sonraki aşama ise dokumadır. Dokunan iplikler, artık yörük çadırı olmaya hazırdır.

YÖRÜK ÇADIRI FİYATLARI

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kıl çadır ile yörük çadırı arasında hiçbir fark yoktur. Hayvancılıkta daha çok keçileri kullanan Yörüklerin kullanımından dolayı, onların yaşadığı bölgede kıl çadırına yörük çadırı da denilmiştir, o kadar... Yörük çadırı daha da şark köşesi olarak da dizayn edilen otellerde ve turist tesislerde kullanılır. Yörük çadırı fiyatı da metrekare hesabı ve ürünün gideceği yere göre şekillenir. Yörük çadır fiyatı, başka bir şekilde ifade ederken, büyüklüğüne göre değişir. Ancak yine de yörük çadır fiyatları, devasa boyutlara sahip olan otağ çadırı kadar yüksek değildir.

Kıl Çadır Modelleri

KIL ÇADIR - KIL ÇADIRI Kıl Çadır imalatı ve satışı yapan firmamız Dünya üzerinde Orta Doğu, Avrupa bölgeleri ve Türkiye de en eski yörük çadırı ve kıl çadır imalatını yapan firmadır.

Kıl Çadır

Kıl çadır ve kıl çadır imalatı satışı, kıl çadır fiyatları, modelleri, kıl çadır kurulumu yapan Filiz Dokumacılık resmi web sitesinden kişileri bilgilendirme amaçlı hazırlamıştır.

KIL ÇADIRI:

Kıl çadır satışı

Tasarım Tescil ve ISO 9001: 2008 belgeli tek kıl çadırı firması
filizdokumacilik (@) hotmail.com
+90 533.344.7082
Yeni Mahalle Seyit Mustafa Aslan Bulvarı No:55 Kat:2 Nazilli / AYDIN 
Whatsapp
Hemen Ara