Kıl çadır ve kıl çadırı temininde en uygun fiyat en yüksek kalite garantisini Filiz Dokumacılık veriyor. İşimiz kıl çadır, kıl çadırı dokumacılığıdır. Sipariş Ver

Kıl Çadırı Nedir ?

Kıl Çadırı Nedir ?

Kıl çadırı, adından da anlaşılacağı üzere kıldan üretilen bir çadır türüdür. Burada kullanılan kıllar, keçi kıllarıdır ve tamamen doğaldır. Kıl keçileri ülkemizde daha çok Akdeniz Bölgesi'ndeki Toroslar ile Doğu Anadolu başta olmak üzere pek çok bölgemizde yetiştirilmektedir.

KIL ÇADIR NEDİR ?Bu durum üreticiler için önemli avantajlardan biridir. Zira üreticiler kıl çadırı üretmek için ihtiyaç duydukları ham maddeye, kıl keçisi yaygın olduğu için rahat ulaşmaktadırlar. Bu da kıl çadır fiyatlarına yansımaktadır.

Kıl çadır fiyatlarının ucuz olmasında temel etken, işte budur. Yani keçi kıllarının hemen her yerde bol ve ucuz bulunmasıdır.

Kıl çadırı kalitesi, pek çok etkene bağlıdır.

Yüksek dağlarda, doğal otlaklarla beslenen keçilerden elde edilen kıllar daha değerlidir ve Filiz Dokumacılık gibi işletmelerinden peşinde olduğu kıllar işte bu kıllardır.

Kıl çadır üretiminde kullandığı tüyleri, yöre yöre gezerek toplayan Filiz Dokumacılık, elde ettiği kılları önce renklerine ayırıyor.

Ardından yapılan işlem, kılların ip haline getirilmesi...

Bu aşamadan sonra ipler dokunuyor ve kumaş haline geliyor. Son aşama ise kumaşın kıl çadır olarak mamül ürün haline gelmesi.

Kıl Çadır Modelleri

Aydın Kıl Çadır KIL ÇADIR | KIL ÇADIRI +90 533.344.7082 info (@) kilcadiri.com.tr
Yandex.Metrica

Kıl Çadır

Kıl çadır ve kıl çadır imalatı satışı, kıl çadır fiyatları, modelleri, kıl çadır kurulumu yapan Filiz Dokumacılık resmi web sitesinden kişileri bilgilendirme amaçlı hazırlamıştır.

KIL ÇADIRI:

Kıl çadır satışı

Tasarım Tescil ve ISO 9001: 2008 belgeli tek kıl çadırı firması
filizdokumacilik (@) hotmail.com
+90 533.344.7082
+90 532.544.8728
© Design Bursa Web Tasarım
Yeni Mahalle Seyit Mustafa Aslan Bulvarı No:55 Kat:2 Nazilli / AYDIN